ÕHKTURVAVESTID – INFO

POINT TWO ÕHKTURVAVESTID – MIS NEED ON?
Õhkturvaveste kasutavad ratsutajad üle terve maailma – kõikidel ratsaspordialadel, olgu selleks siis kolmevõistlus, takistussõit, rakendisport või lihtsalt maastikul ratsutamine. Õhkturvavest on hästi kerge, samas väga vastupidav. Vest täitub õhuga silmapilkselt ja kaitseb ratsanikku kukkumise korral.
Point Two õhkvestidel on turul pakutavatest vestidest kõige kiirem õhuga täitumise aeg – vähem kui 0,1 sekundit!
Point Two õhkvestid on ühtlasi ainsad, mis on testitud ja vastavad SATRA M38 ratsaspordi turvanõuetele. Lisaks on need ainsad, mis vastavad EN13158 Level 3 Impact standardile.

KUIDAS ÕHKTURVAVEST TÖÖTAB?
Vaata erinevaid videosid:
https://www.youtube.com/watch?v=Fszg02cZ_QA
https://www.youtube.com/watch?v=iyrKSHyswTY&feature=youtu.be

Vesti küljes olev juhe kinnitatakse sadula külge. Kui ratsanik kukkumise ajal sadulast lahkub, tuleb lahti ka vesti küljes olev juhe, mis omakorda laseb välja balloonis oleva CO2-e ja vest läheb õhku täis. Vest püsib õhku täis 15-20 sekundit ja seejärel hakkab vaikselt õhku välja laskma ning võtab oma esialgse kuju 2-3 minuti möödudes. On tehtud mitmeid teste, mis tõestasid, et õhku täis vest ei sega ratsanikku kui ta on maas ja peab ohu eest ära liikuma. Õhuga täitunud vestiga saab ratsanik liigutada nii käsi, jalgu, vöökohta ning osaliselt ka pead.

KUIDAS VAHETADA ÕHKTURVAVESTI BALLOONI?
Vaata videot https://www.youtube.com/watch?v=aJ1mLL8OKgI

MILLISEID KEHAPIIRKONDI ÕHKTURVAVEST KAITSEB?
Vaata videot https://www.youtube.com/watch?v=4cYvm-EnjWQ

Õhkturvavest töötab kolmel viisil: jaotab surve ühtlaselt, vähendab põrutust ja toetab kukkumise korral selgroogu. Õhuga täitudes toetab kaela alaosa ja kere, vähendab selgroo paindumise riski.

KAS ÕHKTURVAVESTILE LISAKS PEAKS KASUTAMA KA TAVALIST TURVAVESTI?
Et tagada optimaalne kaitse, tuleks kasutada õhkvesti all ka tavalist turvavesti. Enamasti on ka võistlustel nõutud, et ratsanikul peab olema BETA-level 3 standardile vastav turvavest, mille peale omakorda pannakse õhkturvavest. Väga hea valik on näiteks RaceSafe 2010. Point Two valikus on olemas ka hübriid-õhkturvavest, millel on RaceSafe vest juba integreeritud (mudel P2RS Hybrid).

Kõikide õhkturvavestidega on komplektis sadula külge kinnitatav rihm, vesti ja sadulat ühendav juhe ning kaks ballooni (üks vesti sees ja teine varuks). Varuballoon on kaasas selleks, et ratsanik saaks vesti õhuga täitumist katsetada. Varuballoon on soovitatav enne reaalset kukkumist ära proovida, et teada kuidas vest õhuga täitumisel käitub.

VIDEOMATERJAL POINT TWO ÕHKTURVAVESTIDE KOHTA  https://pointtwoairvests.com/pages/equestrian-videos